Bu haftanın Arzu Tramvayı 5Harfli Burcu'dan:

YAZI

Aaron Taylor Johnson

 

 

 

“Saçları ve Aaron Taylor Johnson! Kendisi şu gencecik hayatına üniversite hazırlık rastasından, ‘böyle güneşten açılmış gibi doğal görünsün’ röflesine kadar her türlü saç modeli yerleştirmeyi başarmış gencimiz, pek güzelimiz. Ayrıca kendisinin dershanede test çözerken kafasını kaldırıp verdiği alnı sivilceli pozu ve tabii ki müthiş kıskançlık ve yakıştıramamazlıkla ver elini öpeyim abla derecesinde saygı duyduğumuz Sam Taylor Wood’un Ağron’u yerken pozunu da seyirlerinize sunarım.”

 

İşte böyle dostlar.

 

 

“Selam ne okuyosun? …Eheh. KPSS Maliye Soru Bankası mı? …Eheh. Maliye süper yaa. Ortaları çok heyecanlıydı. Eheh. Sen sevmiyo musun? Evet bayağı iğrenç bence de. …Eheh. Neye gülüyorum? Maliyeye gülüyorum. Maliye heyecanına gülüyorum.” *Ter damlacıkları*

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

“Tanıdığım transseksüellerden biri bile eceliyle ölmedi”
Matthew Goode
Auschwitz’de Serinlemek

Pin It on Pinterest