Evet yine Berlusconi. 2013'te de aynı sürüm lolipop...

MEYDAN

İtalyan Lolipopu Berlusconi

Berlusconi.

 

Aklınıza ne geldi?

 

bunga bunga

 

Bunga bungaaa!

 

Milano’da seks partileri.

 

Göçmen 18 yaş altı kadınlar.

 

Ohoooo yavrular bu 2012 öncesinde kaldı.

 

Bir süredir dünyayı pipisiyle sallamamış olmanın verdiği huzursuzlukla Berlusconi yine zortladı. 5. dönemi için seçimlere katılan Berlusconi niyeyse geçen hafta yüzlerce kişinin önünde çeşitli yatırım teklifleri dinliyordu. Etrafta hem şirket sahipleri ve yöneticileri hem de halk vardı.

 

Bu sunumların birinde, yenilenebilir enerji firmasından Angela Bruno teklifini anlatırken Berlusconi şu soruları soruyor:

 

‘Gelir misin? Sadece bir kere mi? Kaç kere gelirsin? Ne sıklıkla peki?’ Suratında o herzamanki şapşal gülümsemesiyle devam ediyor: İyi bir teklife benziyor. Sonra Angela Bruno’ya kalçalarına bakabilmek için arkasını dönmesini söylüyor ve ‘Evet, evet etkileyici bir teklif’ diyor.

 

 

 

 

Siz tabii şaşırmadınız. Şaşırmadık. Peki Berlusconi eli uçkurunda ölse şaşıracak mıydık?

 

eli uçkurunda öldü

 

 

eli uçkurunda 3

 

eli çkurunda 2

 

Hayır. Atın ölümü arpadan olur deyip gülecek miydik? Arkasında bıraktığı kıyamete bakınca ben gıdım gülemiyorum. İtalyan sanatçılar Antonio Garullo ve Mario Ottocento bu saçmalıkla ne yapacağını bilemeyince lolipopa camdan mezar yapıp onu İtalya için artık ideal olduğunu düşündükleri bir ortamda sergilemiş. İşin adı ‘Il Sogno degli Italiani’ yani ‘İtalyanların Rüyası’. İtalyanların rüyası derken; Berlusconi’yi ölü görmek mi, Berlusconi’nin arpadan öldüğünü görmek mi, yoksa bütün İtalyanların böyle ölmek istediğine dair bir çalışma mı emin değilim. (Galeri sahiplerinin kandırılmış hissettikleri ve arkadaşları ve müşterileri olan Berlusconi’ye karşı mahçup oldukları da söylenceler arasında.)

 

Şimdi esas ben size bu haberi neden ilginç bulduğumu söyleyeyim. Hala İtalyan halkının Berlusconi’ye oy veriyor olmasını son derece ilginç buluyor, anlamıyordum (Berlusconi 1, Melih Gökçek 2). O kısım bana hep son derece gizemli gelmişti. Bu olayın videosunu izleyince dank etti. Yahu millet ciddi ciddi komik buluyor bu adamı. YÜZLERCE insanı hala aynı esprilerle güldürebiliyor (Bu konuda Cem Yılmaz’ı çoktan solladı kendisi yaş farkıyla tabii). Otorite bir figürün böyle pervasızca seks konuşması, seks yaşaması, seks soluması insanların önüne geçemediği bir ‘ayhh senin kedi canını’ hissi yaratıyor (çok anıyorum adnanı çook). Bu adam özel kanallarıyla, çinçin şovlarını İtalya’ya getirmekle kadınları metalaştırmakla, yozlaşmayı bir hükümet stratejisi haline getirmekle kalmadı ki. Berlusconi bir lolipop. Adam kendinden dev bir pamuk şeker yaptı. Millet bayılıyor ona bakmaya, onun şakalarına gülmeye, utanç-hayranlık karışık izliyorlar. Hatta galiba bu seks ‘şakalarını’ bir oy toplama taktiği olarak kullanıyor.

 

middle finger

 

 

ÇOK KOMİK ÇOOOOK, bak halaa gülüyorummm

 

çok komik çoook

 

 

‘Aaa mal mısın yeni mi anladın’ diyorsunuz duyuyorum. Ya da, ‘hala anlamamışsın seeen, seçim sonuçlarından ümitlisin’ diyenler de var (bugün açıklanacak seçim sonuçları). Olabilir, napalım yani… Videoda öyle şappadanak karşımda yüzlercesini tükürüklerini saçarak pişmiş kelle gibi gülerken görünce anca dank eder gibi oldu…

 

Bu arada sonuçlar hala açıklanmadı ama Berlusconi dün (Pazar) oy kullanmaya giderken 3 Femen üyesi tarafından protesto edildi. ‘Berlusconi’den gına geldi artık’:

 

  

 

Kaynak

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YAm
Am

"Bana insanlığımı geri veren hazzım, dünyanın yarasını sağaltan, beni neşeye geri ören..."

MEYDAN

YYarasından Doğan Bir Hareketin Koynunda
Yarasından Doğan Bir Hareketin Koynunda

Feminist hareketin gücünün kırıklarımızda, yarıklarımızda, damar damar bin yoldan akıyor oluşumuzda köklendiğini unutmayalım.

TARİH

Y18. Yüzyıldan Bir Resimde Ankaralı Kadınların Peşinde
18. Yüzyıldan Bir Resimde Ankaralı Kadınların Peşinde

Tarihsel anlatılar içinde sarayla harem dışında ve Oryantalist tipolojilerden bağımsız olarak hayal etmekte güçlük çektiğimiz kadınları, bu resim sayesinde, Ankara’da gündelik hayatın içinde, işinde gücünde, kanlı canlı resmedebiliyoruz.

KÜLTÜR

YAğzımızın Tadını Save Etmek Mümkün Mü?
Ağzımızın Tadını Save Etmek Mümkün Mü?

Gıdalarımıza eklenen aromalar nasıl yapılıyor? Bu alanda ne tür araştırmalar yapılıyor? Bir aroma firmasında çalışan Ezgi ile konuştuk.

Bir de bunlar var

Erotiğin Olanakları
Rahim Hikâyeleri
Kadınlarda, Yaşlılarda Olmayan O Şey Nedir?

Send this to friend