SÜPER VATANDAŞlık hiç olmadığı kadar yakın.

YAZI

Terör teröre karşı: Devletinden ödüllü süper vatandaş

Merhaba, bugün 31 Ağustos Pazartesi. Yaz mevsimininin son günü. Bugün devletimiz terör suçlarını ihbar edecek vatandaşlarına ödül vereceğini bildiren bir yönetmelik yayınladı.

 

Merhaba, bugün 31 Ağustos Pazartesi. Yeni bir haftanın ilk günü. Bugün devletimiz en çok, resmi gazetede yayınladığı yönetmelikle terörle mücadele kanunu kapsamındaki suçlara iştirak edenlerin kimliklerini ya da yerlerini bildiren vatandaşlarını seveceğini açıkladı.

 

Merhaba, bugün 31 Ağustos Pazartesi. Kot mont havaları yaklaştı. Bugün devletimizin başlattığı ödül sistemi sayesinde vatandaşlık mesaimiz yıllardan haftalara, hatta günlere kısaldı. SÜPER VATANDAŞlık hiç olmadığı kadar yakın. Yeni sistemde aradaki basamakları atlayıp makbul vatandaşlıktan direkt SÜPER VATANDAŞlığa terfi edebiliyoruz.

 

Merhaba, bugün 31 Ağustos Pazartesi. Dolunayın ardından haftaya Güneş/Neptün sert etkileşimiyle başlıyoruz. Devletimizin Ödül Komisyonu, emniyet işlerinden sorumlu İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısının başkanlığında, Emniyet Genel Müdürünün belirleyeceği üç üye, Jandarma Genel Komutanının belirleyeceği üç üye olmak üzere toplam yedi üyeden oluşuyor.

 

Merhaba, bugün 31 Ağustos Pazartesi. Biraz başım ağrıyor. Cömertliğinden sual olunmaz devletimiz ödül miktarını yönetmelikte belirtmemiş, ama ihbar edilecek suçun büyüklüğüne göre belirlenecek ödülün üst sınırı 200 bin liraymış.

 

Merhaba, bugün 31 Ağustos Pazartesi. Yoksul hayatlarımızın son, kaygısız geleceklerimizin ilk günü. Devletimizi devletimize ihbar ederek çok zengin olabiliriz.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YAmber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi
Amber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi

İstismar iddiasında bulunan kadınlara ne olur? Halkın önünde teşhir edilirler, profesyonel olarak kara listeye alınırlar, sosyal olarak dışlanırlar, sosyal medyada durmadan alay edilirler ve dava edilirler.

MEYDAN

YS.T.A.R. Manifesto
S.T.A.R. Manifesto

Sokak Travestileri Hareketi Devrimcileri 1970'ten sesleniyor.

KÜLTÜR

YSon Kadın Bükücü: Aka Kubi
Son Kadın Bükücü: Aka Kubi

Ataaaa! Erkill! Hızlı uçmayın, pelerininiz kırışacak çocuğum!

Bir de bunlar var

Kill Your Darlings!
Tahtacı Fatma
Lezbiyen Bir Başkan İstiyorum

Pin It on Pinterest