%100 Türk ve aktif takipçiler sadece bir tık uzakta.

KÜLTÜR

Sıcak Takip

Şöyle harika bir olay çıkmış: Takipcial.com

 

Site vasıtasıyla çeşitli fiyat aralıklarında Twitter takipçisi satın alabiliyorsunuz. Takipçi satın almak deyince gözümün önüne sadece Kleopatra’nın altın tahtırevanını taşıyan, terli ve yarı ölü köleler geliyor. Bir deri bir kemik, canlarını dişlerine takarak çeşitli RT’lere imza atıyorlar. İçlerinden bir tanesi, gözünün feri kaçmış, elinde kalan son enerjisiyle “Günaydın… Gene çok harikasınız :))) Özel olmak özeldir..!!” yazıyor ve olduğu yere yıkılıyor. Fakat fiyatlar oldukça cep dostu: En ucuz seçenek 10 TL karşılığı 500 kullanıcı, en pahalı seçenek ise -delüks +200 hediyeyle gelen- 75 TL karşılığı 4000 takipçi. Site garantisini veriyor: Satın alacağınız takipçiler %100 Türk ve aktif. Şaka ya da oyun değil, yüzde yüz Türk! (Fişlemişler resmen, Twitter’da 1945 esintileri…) Sitenin Sıkça Sorulan Sorular bölümünde “O kadar boğazı nasıl besleyeceğim ben?” gibi önemli sorulara yer verilmemiş. Onun dışında proje, gelecek vaadeden, iyi düşünüldüğü ve her adımına inanıldığı belli olan bir proje. Vizyon! Biraz vizyon…

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Ertuğrul Özkök ve Vicdan Viagrası
Dünyanın En Pahalı GIF’i eBay’de Satışta
DOĞANIN KANUNUNU GİZLEYEMEDİ

Pin It on Pinterest