Sema Yunak'ın oynadığı bu eski parfüm reklamının müziği, renkleri ve atmosferi mideye oturan yemekten sonraki huzursuz uyku gibi.

KÜLTÜR

She’s in the Army Now

 

Sema Yunak’ın oynadığı bu eski parfüm reklamının müziği, renkleri ve atmosferi mideye oturan yemekten sonraki huzursuz uyku gibi. Uzay kapsülü arabası, kırmızı şapkası ve mor elbisesiyle ortama dalan dünya güzeli Yunak’ı farketmeyen bir insan grubu, nasıl mümkün olabilir? Acaba Yunak’ın gittiği yer cennet mi? Etuar parfüm günah, umutsuzluk ve korku mu kokuyor? Hikayeniz bu kadar olamaz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor
Petrol Ofisi’yle Derin Boğaz
Mad Men 6. Sezon 1. Bölüm

Pin It on Pinterest