Facebook Twitter Gmail Shares   Dünyaca ünlü asabi aktör Russell Crowe bir film için mekan araştırması yapmak üzere Edirne’ye gelmiş ve Trakya sevgisini şu tweet’le ölümsüzleştirmiş:   What’s up EDIRNE !!!!! — Russell Crowe (@russellcrowe) July 27, 2013   Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğerini Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar da durur mu, cevabı mutfak önlüğü formunda […]

YAZI

Russell Crowe Bizim Ciğerimizi Bilir

cigerbaba

 

Dünyaca ünlü asabi aktör Russell Crowe bir film için mekan araştırması yapmak üzere Edirne’ye gelmiş ve Trakya sevgisini şu tweet’le ölümsüzleştirmiş:

 

 

Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğerini Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar da durur mu, cevabı mutfak önlüğü formunda yapıştırmış:

 

cigerson

 

 

…Ve Russell Crowe’a fahri ciğer ustalığı hediye ederek teşekkür etmiş. Dinar hediyesi hakkında “Bu ziyaretinde biz de ona Edirne’nin meşhur tadı tava ciğerini tattırdık, ciğerin de büyük reklamı oldu. Biz de kendisi için Edirne’nin simgelerinden Selimiye Camii, ters lale tava ciğeri ile ile ciğer türküsünün üzerinde yazılı oldugu bir ciğerci ustası önlüğü yaptırdık.” demiş. Muhteşem.

 

 

"SANA SOĞAN KOYMA DEMİŞTİM"

“SANA SOĞAN KOYMA DEMİŞTİM”

 

 

Kaynak

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Nelere kızarlar?
Alaturka Belası ve Caz Mikrobu Arasında
Kadınlık Algınıza Mukayet Olun

Pin It on Pinterest