...gibi gibi.

YAZI

Prada’da Yaz 2015’in Teması Düğün Kalabalığından Kaçan Ergen

Prada Yaz 2015 koleksiyonu piyasaya çıkmış. Ben hafif bir Freaks and Geeks: Yetişkinlik Denemesi havası aldım, acaba doğru mu aldım? Kulis çekiminde herkes dersten atılmış veya ehliyet kursunda sıkıntıdan patlamak üzere gibi görünüyordu, ortama bir mış gibi’cilik, şimdi usluyuz, şimdi büyüğüz, şimdi bu nişan düğünden kurtulmak için mutfak kapısının kenarında takılıyoruz atmosferi hakimdi:

 

pr2

(Kuzen Yeşim Abla’dan ödünç tayyörle iş görüşmesi: 1974’ün hatırlanan başarısı, 2014’te kim böyle Tarık Akan’ın minibüsü gibi dolaşacak sorusunun cevabı: bekleniyor)

pr3 pr4 pr5 pr6

(Bunun gibi pozlar için çocuklara önceden “sakın gülmeyin, dik dik bakın, otorite makinanın lensinde” gibi şeyler mi söyüyorlar? Sağdaki gencimize baksanıza böyle bir bakış kazara olamaz, günlüğünü okuduk sanki.)

pr7

“Benim dışımda herkes Yalçın’ların yazlığında toplandı ve üç gün boyunca pişti oynayacaklar, gerikafalılığınıza inanamıyorum”

pr9

Ayın ilk günü bankada (kahverengi) renkli dakikalar.

pr11 pr12 pr13 pr14

pr15

Şu Joan Jettimsi ama uzun yarı pompador olayı için kuru şampuanla çeşitli denemeler gerçekleştireceğim (Yaşanmaya değer kaşıntılı bir Temmuz öğleni için…)

pr16

Bu kadar dikiş Frankeştayn’da bile yok dostum, üç kare geri git.

pr17

İşte böyle. Sevip sevmemek ayrı mesele, koleksiyonun kuvvetli bir ambiyansı olduğu kesin. “A-a, ördek başı yeşili ve dünyanın en büyük yakalarına sahip deri pardesü mü dediniz – İşte hayatımın sonuna dek her gün giyeceğim o gardrop bağlayıcı banko kıyafet” diyenlerimiz için ise at fav’a bekle kampanyası üç, iki, bir deyince.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

En Yakışıklı Erkek
Russell Crowe Bizim Ciğerimizi Bilir
Kitap Kulübü “Cool in California” Edisyonu

Pin It on Pinterest