Yeni sezon 12 Haziran'da yani bugün başlıyor!

KÜLTÜR

Orange is the New Black Geri Dönüyor!

Nisan ayı başında dizinin üçüncü sezon trailer’ı çıkınca çok heyecanlanmıştık, Haziran’a kadar nasıl bekleyeceğiz diye isyan etmiştik. Neyse ki (!) ülke gündeminin yoğunluğu sayesinde boşluğa düşmeden bugünlere kadar geldik.

 

Yeni sezon 12 Haziran’da, yani bu Cuma, yani BUGÜN başlıyor! Hem de tüm sezonu bir anda yayımlayacakmış Netflix, artık nasıl izleyeceğiniz size kalmış.

 

Geçen sezon çeşitli sebeplerle diziden ayrılan -ya da arka plana atılan- karakterlerin eksikliği hissedilmeyecek gibi görünüyor. Özellikle dizinin yeni karakterlerinden Stella Carlin, dizinin merkezindeki Piper ve Alex çiftinin gerilimli ilişkisini daha da gerecekmiş. Karakteri canlandıran Ruby Rose, bu sezonun açık ara en seksi sezon olduğunu söylüyor.

 

Spoiler vermemeye çalışarak bir detay daha eklemek istiyorum: Dizide ya edilgen ya kompleksli ya da pisliğin teki (en büyük örnek Pornstache) şeklinde çizilen erkek karakterlerin sayısında ve görünme süresinde azalma olduğu da birkaç haberde belirtiliyor.

 

 

Şu noktada fan sitelerine bağlayıp Piper mı Alex mi tartışması yapasım geldi. Uzatmadan, ikisi de tutmaz diyerek buradan Poussey’ciğime selam gönderiyorum ve herkese iyi seyirler diliyorum!
poussey

Bilmukabele.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YQueer Olympix 2021 Yaşandı!
Queer Olympix 2021 Yaşandı!

Türkiye’nin birçok farklı şehrinde spor aktivizmi yapan lubunyaları bir araya getiren Queer Olympix, geçtiğimiz hafta sonu tüm baskı ve yasaklamalara rağmen gerçekleşti.

MEYDAN

YBoğaziçi “Kayyuma Nakka” Diyor
Boğaziçi “Kayyuma Nakka” Diyor

Üniversiteler kayyumların değildir, onlar gidecek ve bizler kalacağız. LGBTİ+’lar da bu mücadelenin en görünür öznelerinden biri olarak var oldular ve var olacaklar.

MEYDAN

YLezbidüş ile Röportaj: “Düşlerden Tarih Yazmak”
Lezbidüş ile Röportaj: “Düşlerden Tarih Yazmak”

Hayal kurmak eylemini hayal edemeyeceğimiz bir şeyi hayal etmek diye mi anlıyoruz acaba? Peki sizce hayal kurmak nedir?

MEYDAN

YDEMOS ile Pandemiye Toplumsal Cinsiyet Lensinden Baktık: Tedbirler, Hak İhlalleri ve Dayanışma
DEMOS ile Pandemiye Toplumsal Cinsiyet Lensinden Baktık: Tedbirler, Hak İhlalleri ve Dayanışma

DEMOS Araştırma Merkezi'nden Güley Bor, Güneş Daşlı ve Nisan Alıcı ile salgın ve savaş gibi kriz dönemlerinde toplumsal cinsiyet lensinin bize neler kazandırdığını konuştuk.

Bir de bunlar var

“Dünyanın Tam bir Yeniden Düzenlenişi:” Yazar Annie Ernaux ve yönetmen Céline Sciamma ile feminizmin geçmişi ve bugünü üzerine bir söyleşi.
İranlı Matematikçi Meryem Mirzakhani, Fields Madalyasını Kazanan İlk Kadın Oldu
Stoya İle Ne Ortak Özelliğiniz Var?

Pin It on Pinterest