Y a ş a s ı n.

KÜLTÜR

Laverne Cox Time’ın kapağında!

laverne

 

Orange is the New Black dizisinde Sophia karakterini canlandıran trans oyuncu ve aktivist Laverne Cox’ın muhteşem bir röportajını çevirmişti Karı Kuvvetleri geçen sene site için. Cox röportajında ünlü olmak için “yeterince hazır” olmaktan, Google’lanmaktan ve televizyonda trans bir topluluğu temsil etmekten bahsetmişti – Acaba Cox bu röportajı verirken temsile dair bütün endişeleri ve heyecanlarıyla çok geçmeden sadece bir sene sonra Time dergisinin kapağını süsleyeceğini bilebilir miydi?

 

“Cox, kapak hakkında Facebook sayfasında şöyle demiş: “Ne harika bir doğumgünü hediyesi! Evet, bugün doğumgünüm ve Time dergisinin kapağındayım. Biliyorum mesele benden çok daha büyük ve ulusumuzun tarihinde trans bireylerin marjinalleştirilmesinin, aşağılanmasının, görmezden gelinmesi ya da suça itilmesinin kabul edilebilir olmadığı bir kırılma noktası hakkında. Bu kapak trans kardeşlerim ve içindeki kimliğe sahip çıkan herkes için. Hepiniz kendinizi bildiğiniz kişisiniz.”

 

Ayrıca Laverne’ün kapakta ne kadar ama ne kadar güzel göründüğünü not düşmek lazım. Yaşasın.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YRöportaj: Deodorantımız Bizi Öldürmeye Mi Çalışıyor?
Röportaj: Deodorantımız Bizi Öldürmeye Mi Çalışıyor?

Son zamanlarda davranışları öyle tuhaf ki... Sanki bir şeyler planlıyor gibi. Deodorantların bilinen ve bilinmeyen niyetlerini Aysu Uygur'a sordum.

ECİNNİLİK

YKız Patron Mitingi’ne Davetlisiniz
Kız Patron Mitingi’ne Davetlisiniz

Kız Patron Mitingi'nde olmayı ve almayı istediğiniz her şey var ancak orada ne bok yediğinize dair tek bir ipucu yok

Bir de bunlar var

Ağzımızın Tadını Save Etmek Mümkün Mü?
Gönül Abla’ya Mektuplar
Serdar Ortaç ve Felsefe

Pin It on Pinterest