İzlanda’da Hallgerdur Hallgrimsdottir adlı bir kadın elflerle cinsel ilişkiye girdiğini iddia etmiş ve konu üzerine bir kitap yazmış. Aşağıdak linkte Vice dergisinin kadınla yaptığı minik bir röportaj videosu var.

KÜLTÜR

ECİNNİLİK

İzlanda’da Cinlerle Şey

http://www.vice.com/the-vice-guide-to-sex/icelandic-elf-sex

 

Kadının açıklamasına “biliyorsunuz İzlanda nüfus yoğunluğu düşük bir memleket…“ ile başlaması aslında kendi başına pek çok şey söylüyor. Ama o konuya daha sonra geleyim.

 

Hallgerdur’un dediğine göre bu elfler/cinler/muzip varlıklar öyle Noel Baba’nın cüceleri gibi değil. Hallgerdur, bu varlıkları “inanılmaz yakışıklılar, tenlerinden ışık saçıyorlar, düşüncelerinizi okudukları için tam ne istediğinizi ve daha fazlasını biliyorlar… ayrıca menileri yaldızlı“ gibi dünyanın en tahmin edilebilir ve sıkıcı tasvirleriyle anlatıyor. (“Yaldızlı“ hariç belki).  Tasvirin tek ilginç yanı Hallgerdur’un elf pipileriyle ilgili beklenmedik bir gerçekçilikle “aslında ortalama boyutta diyebilirim“ demesi.

 

Taviz vere vere tepemize çıkardık.

 

Bunları anlatırken Hallgerdur’un gözlerinin içi parlıyor:

 

 

Ama bu parıltının mutluluktan mı kafayı iyice yemiş olmaktan mı geldiğini hiçbir noktada tam olarak anlayamıyoruz. Kadını izlerken lütfen bunları ünlü olmak için, komiklik olsun diye söylüyor olsun diye ümit edip durdum. Öbür türlü röportajdan başka ibretler çıkıyor çünkü. İlişkiler şüphesiz zor ama insandan, insanlıktan umudu yeterince kesince; etrafını yeterince ıssız, yeterince “düşük nüfus yoğunluklu“ yapınca devreye simiyle, yaldızıyla elf girme ihtimali mi var? Hallgerdur, sen gülüyorsun ama açıkçası ben biraz korkuyorum.

 

Rotamız insan, yükümüz ağır. Yine de mitolojik varlıktan iyidir diyorum.

 

* The Concise Oxford Turkish Dictionary: elf – “cüce ve muzib peri”

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YSalacak’ta İki Kız
Salacak’ta İki Kız

"Bilinmeyen" fotoğrafçı kimdi? Bu fotoğraf kaç senesinde çekildi?

KÜLTÜR

YBunca Zaman Arkadaş Olabilir Miydik Yani?
Bunca Zaman Arkadaş Olabilir Miydik Yani?

Ryan Murphy'nin yeni dizisi "Feud: Bette and Joan" üzerine

Bir de bunlar var

Jini’nin Boynunu Sıkan Eller, Anoreksiyanın Bedenimi ve Duygularımı Sömüren Elleri
“İsveçli Baba”
Bayandan Temiz Tavşan Mizacı

Pin It on Pinterest