Peaches'ın yeni albümü, İmpratoriçe Stah ve popo lazeri...

SANAT

İmparatoriçenin Popo Lazeri, Peaches’ın Işıldayan Yerleri

Pride haftasının müjdesi böyle olur. Yüce mesih Peaches’ın yeni albümü Eylül’de çıkıyor. Ama S.A. Peaches 2009’dan beri yeni albüm bekleyen müritlerine bir güzellik yapıp albümden bir şarkıyı, İNANILMAZ ışıklı klibiyle birlikte önden yayınladı. (Yok ben mürid değilim, normal dinleyiciyim diyenler, konuyu Peaches’la aralarında halletsinler. Kendisi PEACHES CHRIST SUPERSTAR isimli şovunda, kutsal su küvetine uzanmış, sizi bekliyor.)

 

Albümle ilgili detaylara geçmeden önce şu klibi LÜTFEN İZLER MİSİNİZ?

 

 

İmparatoriçe Stah zaten şöhret sahibi bir diva, ip canbazı, avangard kabare performansçısı. Stah bundan birkaç yıl önce mükemmel bir keşifle, canbazlık gösterisine bir popo lazeri ekliyor ve “İmparatoriçe Uzayda” isimli gösterisinde dünyanın ilk popo lazeri performansını gerçekleştiriyor. Sonra Peaches’tan bu popo lazeri fişi (şaka değil, laser butt plug) için bir şarkı yazmasını istiyor. Peaches da Stah’ın uzay perfomansı için oturup “Light in Places” şarkısını “>yazıyor.

 

z

 

İş burada bitmiyor tabi. Madem şarkıyı yazdım, o zaman klibini de çekeyim diyen Peaches, Stah’ın popo lazeri performanslarından yukarıdaki videoyu oluşturuyor. Ve şarkıyı da Eylül ayında çıkacak yeni albümünün Pride haftası tadımlığı olarak piyasalara salıyor. Şarkıdaki “parlayabileceğini bilmediğin yerlerimde ışığım var” temasının hikayesi özetle bu. Geri kalanı ise bildiğimiz Peaches. Serbest bir çeviriyle şöyle diyor:

 

Liberate en masse
Eliminate the class
All humans, free at last
So much beauty coming out of my ass.
Kitleleri özgürleştir
Sınıfları ortadan kaldır
Bütün insanlık, sonunda özgür
Kıçımdan öyle bir güzellik akıyor ki…

 

Rub adını taşıyan albümde bir adet Feist, bir adet de Kim Gordon, bir de Simonne Jones düeti bulunuyor. Albüm Eylül’de çıkacak ama S.A. Peaches Amerika kuzeylerinde albüm turlarına başlamış bile. Bu arada Mesihliğini ilan ettiği Peaches Christ Superstar performansı ve üne kavuşma hikayesini anlattığı rock operası Peaches Does Herself’e de devam edecekmiş. Kendisinin de hep söylediği gibi,

 

ONLAR KONUŞUR PEACHES YAPAR!

 

y

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YAmber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi
Amber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi

İstismar iddiasında bulunan kadınlara ne olur? Halkın önünde teşhir edilirler, profesyonel olarak kara listeye alınırlar, sosyal olarak dışlanırlar, sosyal medyada durmadan alay edilirler ve dava edilirler.

MEYDAN

YS.T.A.R. Manifesto
S.T.A.R. Manifesto

Sokak Travestileri Hareketi Devrimcileri 1970'ten sesleniyor.

KÜLTÜR

YSon Kadın Bükücü: Aka Kubi
Son Kadın Bükücü: Aka Kubi

Ataaaa! Erkill! Hızlı uçmayın, pelerininiz kırışacak çocuğum!

Bir de bunlar var

Tekil Karşılaşmalar: Kırık Hayatlar’da Bakışın Hikayesi
Nejla Melike Atalay ile Besteci Kadınların Türkiye Cumhuriyeti Öncesi ve Sonrası Yaratım Koşulları
İşte Böyle Güzelim: Video

Pin It on Pinterest