Facebook Twitter Gmail Shares   “NE ERKEK” / “KIVIR KIVIR” Dansçı Erkan Serçe’nin Almanya’daki başarısını kendine konu eden bu haber, biraz bıyıkaltından gülüyor gibi. Hem erkek oryantal dansçı kavramının biraz komik olduğunu düşünüyor, hem de Alman kadınlarına oryantal vasıtasıyla da erkekliğimizi kanıtladığımız için kıkırdayarak da olsa, memnun. Haberi okurken Erkan Serçe’nin siması değil ama, adı […]

KÜLTÜR

Erkek Dansöze Sevgi Seli

 

“NE ERKEK” / “KIVIR KIVIR”

Dansçı Erkan Serçe’nin Almanya’daki başarısını kendine konu eden bu haber, biraz bıyıkaltından gülüyor gibi. Hem erkek oryantal dansçı kavramının biraz komik olduğunu düşünüyor, hem de Alman kadınlarına oryantal vasıtasıyla da erkekliğimizi kanıtladığımız için kıkırdayarak da olsa, memnun. Haberi okurken Erkan Serçe’nin siması değil ama, adı birden çok tanıdık geldi. Kendisini daha önceki hayatlarımdan birinde tanıyor gibiydim ama… Nerede? Kendisini Google’layınca daha yeni bir fotoğrafına rastladım:

 

 

Evet, Serçe hakikaten de tanıdıktı, sanki aradığım şeye doğru ilerliyorum derken, bunu gördüm:

 

 

Hah, şimdi olmuştu. Serçe’yi hayatımda Türk mutfak adetlerine yaklaşır gibi olduğum belki de tek dönemden, yani komaya girene kadar Yemekteyiz izlediğim o hayatımdan anımsıyordum. Derken Google büyük bir gürültüyle, hakikaten de dünyanın yeni hükümdarı olduğunu muştulayarak yarıldı ve durup dururken bana Erkan Serçe’nin düğün fotoğraflarını verdi:

 

 

 

“Yav bir yerden tanıyorum” diye düşünürken nasıl bir insanın tozun bile uçuşmadığı bembeyaz, majestik evini hatırladığınızı farkeder, sonra da finali düğün fotoğraflarıyla yaparsınız? İnternetin gücüne mi şaşırsam, kendi çöp hafızama mı şaşırsam, aynı anda don fırlatıp sinirli sinirli sigara içmeyi başaran Alman kadınlarına mı şaşırsam… Tam bilemedim. Allah mesut etsin valla.

 

 

Geçmiş Gazete

 

 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

“En Seksi Devrimci” ve diğerleri
O Biliyor
Dandik İnsanlar ve Kapanmaz Yaralarla Bezeli bir Komedi: Fleabag

Pin It on Pinterest