Dokuz aydır yok yere gün yüzü gösterilmeyen gazetecilerin "adalet mülkün temelidir" komedisinin karşısında nasıl durduklarını çizerler sayesinde görebiliyoruz dört gündür.

MEYDAN

Çizerlerin Cumhuriyet Gazetesi Davası

Son model kameralar, akıllı telefonlar, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, videolar, periscope’lar, facebook live’lar, instagramlar… Orada, an, ne oluyorsa burada, aynı anda haberdar olma teknolojilerinin gelişmişliğiyle ohal koşullarının ve ülkenin hepten içine düştüğü vasatlık çukurunun dibi ters orantılı olunca, çizgiler ve çizerler hayatımıza geri döndü birkaç gündür. Cumhuriyet gazetesi davasında ne olup bittiğini okumak ayrı, mahkeme salonunun içinden resimler görmek ayrı. Dokuz aydır yok yere gün yüzü gösterilmeyen gazetecilerin “adalet mülkün temelidir” komedisinin karşısında nasıl durduklarını, bir aradalıklarını, tek başınalıklarını, oturmalarını, kalkmalarını, hitaplarını, düşünür duruşlarını çizerler sayesinde görebiliyor, bu pespayeliği görsel olarak da zihnimize yerleştirebiliyoruz dört gündür. Tarık Tolunay, Murat Başol, Zeynep Özatalay, Berrin Simavlıoğlu iyi ki varlar.

 

1.GÜN

 


Tarık Tolunay

 

2.GÜN

 


Murat Başol

 

3.GÜN

 


Zeynep Özatalay

4. GÜN


Berrin Simavlıoğlu

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YAmber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi
Amber Heard-Johnny Depp Davası Bir Kadın Düşmanlığı Orjisiydi

İstismar iddiasında bulunan kadınlara ne olur? Halkın önünde teşhir edilirler, profesyonel olarak kara listeye alınırlar, sosyal olarak dışlanırlar, sosyal medyada durmadan alay edilirler ve dava edilirler.

MEYDAN

YS.T.A.R. Manifesto
S.T.A.R. Manifesto

Sokak Travestileri Hareketi Devrimcileri 1970'ten sesleniyor.

KÜLTÜR

YSon Kadın Bükücü: Aka Kubi
Son Kadın Bükücü: Aka Kubi

Ataaaa! Erkill! Hızlı uçmayın, pelerininiz kırışacak çocuğum!

Bir de bunlar var

Bir Müslüman Veet Reklamında Ne Görür?
Kadınınız insan mı?
Helen Thomas’ı Nasıl Bilirdiniz?

Pin It on Pinterest