Atonement'ın yönetmeni Jon Wright çekecek, Brad Pitt 7 milyon dolara oynayacak, konu da Chanel no 5 olacak deseler böyle bir şey mi hayal edersiniz?

KÜLTÜR

Bu Hafta Hazır SMS’iniz Chanel’den

Atonement’ın yönetmeni Jon Wright çekecek, Brad Pitt 7 milyon dolara oynayacak, konu da Chanel no 5 olacak deseler böyle bir şey mi hayal edersiniz?

 

 

(Böyle bir şey mi ha! diye haykırarak elindeki kağıtları masaya çarpıyor) Bilmiyorum, bilemiyorum. Farkedeceksiniz, reklamın hissiyatını yakalamak için metnini anlamaya pek ihtiyaç yok, ancak iki kat eğlence uğruna Türkçe’ye de çevirelim:

 

Bu bir yolculuk değil. Her yolculuk sona erer, ama biz yolumuza devam ediyoruz. Dünya dönüyor ve biz onunla beraber dönüyoruz. Planlar yok oluyor, rüyalar devreye giriyor. Ama ben nereye gidersem gideyim, sen oradasın. Talihim, inancım, hazinem. Chanel no 5, kaçınılmaz.

 

50 mililitresi 245 TL olan bu parfümün kaçınılmazlığı en iyi ihtimalle tartışmalı da, ben orasında değilim. Hafif yağlı uzun saçları, arada yere bakan ama yürek yakamayan sümsük bakışları, -sevenlerinden çok özür dileyerek- Cezmi Ersöz dizeleriyle birleşince bende pek bir kıpırdanma yaratamadı. Hatta ikinci kere izleyip bir yanlışlık olmadığından emin olunca baya bir güldüğümü de saklayacak değilim. Siz beğendiyseniz yorumlarda kapışalım.

 

Fakat her halukarda yine kârdayız – bu haftalık hazır mesajınız da Chanel’den:

Planlar yok oluor, rüyalr devreye girior. Ama ben nereye gidersm gideyim, sen ordsn. Talihim, inancım, hazinemççççç Seni sevyrm 1tanem. 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YOrhan Pamuk’u Bezdirmişsiniz
Orhan Pamuk’u Bezdirmişsiniz

Orhan Pamuk, sırf yurtdışında başarılı diye eleştirilmekten (hâlâ) şikayetçi: “Romanın başarısını kendisine karşı bir silah olarak kullanıyorlar.”

KÜLTÜR

YKazuo Ishiguro ile Röportaj: Kurgu Sanatı
Kazuo Ishiguro ile Röportaj: Kurgu Sanatı

Edebiyat nobelinin yeni sahibi Kazuo İshiguro ile hayat hikayesi, ilham kaynakları, çalışma rutini üzerine yapılmış en kapsamlı röportajlardan biri.

ENGLISH

YIn Turkey, female patients bear brunt of misdiagnoses
In Turkey, female patients bear brunt of misdiagnoses

The common request shared by every woman I spoke to for this article was that they would be properly listened to.

Bir de bunlar var

Ölüm bir Olay, Önemli Olan Tezer’in Güzellikleri
Göçmen Olmanın Binbir Hali: Amina’nın Hikayesi
Önemli Bok Püsür Müzesi

Pin It on Pinterest