Bu taktiği 5Harfliler'e taşımanın zamanı da gelmişti...

KÜLTÜR

Başlıkta Büyük Göğüs Varsa, O Yazı Okunur!

 

 

 

Milliyet gazetesi, kendi kendini fesheden bir bilim haberi ile blogumuzda yeni bir dönemin yol göstericiliğini yapıyor.

 

Göğüslerinizden memnun değil misiniz?

 

‘Çevresindeki yeterli ve düzgün görünümlü göğüsleri’ kıskanan hanımlarımıza, silikonsuz göğüs büyütmenin reçetesini sunan bu haber, okuyucuya ‘harekete geçme zamanınız gelmiş olabilir’ diyerek insiyatifi ele almaya, her kadının içindeki uyuyan dev Nadide Sultan’ı uyandırmaya çağırıyor.

 

Tavuk bageti tüketilmesi meme büyümesini artırır!

 

Çözüme odaklı, keskin, dolambaçsız ve net ifadeler burada bitmiyor. Göğüs büyüklüğü için kesinlikle tüketmeniz gereken diğer yiyecekler şöyle sıralanıyor:

 

Süt ürünleri, soya, keten tohumu, akdarı, arpa, ayçiçeği, kabak, anason tohumları, barbunya, karnabahar, brokoli, pancar, salatalık, havuç, domates, mantar, brüksel lahanası, mercimek, kereviz, yeşil fasulya, soğan, börülce, nohut, bezelye, elma, kiraz, şeftali, üzüm, kavun, armut, tam buğday, kahverengi pirinç, buğday tohumu, fasulye filizi, zeytin, kuru erik, yulaf ezmesi, çemen otu, rezene, çavdar, karanfil, zencefil, hint safranı. 

 

Tam bilimsel müdahalemizi yapacakken, işin bu boyutuna, yine haberin içinde, başka bir paragrafta rastlıyoruz:

 

Meme dokusunun şekli ve büyüklüğü genetik olarak ve bazı hormonların etkisiyle belirlenir. Bilimsel olarak etkinliği kanıtlanmış, sadece meme büyümesi ile şekil güzelliği sağlayan bir yiyecek bulunmasa da bazı yiyecekler kilo aldırması sayesinde meme dokusunun da yağlanmasını sağlar.

 

Madem bunu biliyordunuz, yukarda sıraladığınız yiyeceklerin orada işi ne? ‘Okuyucu kilo alsın da, göğüsler de büyür nasıl olsa’ diye düşündünüz ve kileri açıp önünüze hangi yiyecek çıktıysa listeye mi eklediniz? Bu haber kendi kendini feshetmiş olmadı mı?

 

Konumuz titiz habercilik olduğunda Milliyet’ten şaşmayacağımızı artık biliyoruz, ve tabii ki çemen otu, pirinç, fasulye, nohut ve daha nice karbonhidratı yediğimiz gibi neye benzeyeceğimizi de.

 

(Bu yazı daha önce Bilmiyim‘de yayınlanmıştır.)

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YBilimin “Müspet Dayak” İle İmtihanı
Bilimin “Müspet Dayak” İle İmtihanı

Gazeteciliğin kadına şiddeti gizliden gizliye pohpohlamayı bıraktığı ve bunun için bilimi kullanmadığı müspet bir istikbal dileğiyle.

Bir de bunlar var

Erkekler İçin Dizayn Edilmiş Bir Dünya 1
Bu Sezon Hangi Ünlü Kadından Nefret Edeceğiz Tartışması
Bu Hafta Hazır SMS’iniz Chanel’den

Pin It on Pinterest