Facebook Twitter Gmail Shares   Dilerseniz 2000 senesine dönelim. Ülkecek yeni bir asıra “Asrın Hatası” isimli şarkıyla girmemiz, sözkonusu şarkının edindiği konu dışında kendisinin de hakikaten asrın hatası olması… Evren o gece bize bir şeyler anlatmaya çalışmış. Bu kusursuz anlamlar zinciri, bir tesadüf olabilir mi?     Cevabı size bırakıyorum…       Geçmiş Gazete Facebook […]

YAZI

Asrın Hatası (Her Anlamda)

hata

 

Dilerseniz 2000 senesine dönelim. Ülkecek yeni bir asıra “Asrın Hatası” isimli şarkıyla girmemiz, sözkonusu şarkının edindiği konu dışında kendisinin de hakikaten asrın hatası olması… Evren o gece bize bir şeyler anlatmaya çalışmış. Bu kusursuz anlamlar zinciri, bir tesadüf olabilir mi?

 

hata2

 

Cevabı size bırakıyorum…

 

 

 

Geçmiş Gazete

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

Sempatik Hediyeler Zamanı
Adını ‘Helal Olsun’ Koydum
Uzay Çerezi

Pin It on Pinterest