"Bu kısa film, İstanbul'un çeşitli kamusal alanlarında kadınların başlarına gelen cinsel taciz olaylarının, erkekler tarafından izleyicilere nakledildiği bir projedir."

MEYDAN

SANAT

Arkanı Kolluyorum!

 Canımız Sokakta! vasıtasıyla:

 

“Bu kısa film, İstanbul’un çeşitli kamusal alanlarında kadınların başlarına gelen cinsel taciz olaylarının, erkekler tarafından izleyicilere nakledildiği bir projedir. Bu film, görgü tanıklarının şahit oldukları tacizlere müdahale etmelerini sağlamayı amaçlayan ve Canimiz Sokakta ve Green Dot işbirliği ile gerçekleştirilen “Arkanı Kolluyorum!” (I’ve Got Your Back!”) kampanyasının bir parçası olarak çekilmiştir.

 

Bu filmde anlatılan hikayeler, film çekimi öncesinde canimizsokakta.org adresine kadınlar tarafından gönderilmişlerdir.
Bu filmde erkeklere rol vererek, erkeklerin tacizcilerin davranışlarını onaylamadıklarını gösterdikleri takdirde, kamusal alanda yaşanan cinsel taciz olaylarına son vermede çok büyük bir güce sahip olduklarını göstermek amaçlanmıştır. “

 

 

 

 

Hikayelerinizi paylaşmak ve daha fazla bilgi için, burası.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YBu Resim Gitmeli Mi?
Bu Resim Gitmeli Mi?

Sanatçı Hannah Black'in siyah bir çocuk cesedini tasvir eden sanat eserinin var oluşunu ve sergilenmesini eleştirdiği açık mektubundan hareketle: "onurlandırmak" ve "lafı ağzına tıkmak" arasındaki ince çizgi nerede durur?

KÜLTÜR

YMary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar
Mary Beard: Gücün İçinde, Üzerinde, Peşinde Kadınlar

Cambridge Üniversitesi Klasikler Profesörü Mary Beard'ın konuşması: Kadınlar Antik Yunan'dan bugüne güçle nasıl ilişkilendi?

SANAT

YÖlüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann
Ölüm Kadar Ciddi, Küfürlü bir Şaka: Renate Bertlmann

Renate Bertlmann, 1970’lerde bir çok çağdaşı gibi 1968’in devrimci atmosferi ve ikinci dalga feminizmin gücüyle kadın bedenini bir kutlama ve devrim aracı olarak yeniden kurgulayan eserler üretmiş.

SANAT

YGüncel Kızlar (1977)
Güncel Kızlar (1977)

Vintage sarısı, yalnızca çözülmüş meselelere, başarıyla alınmış haklara mı değer?

Bir de bunlar var

ABD Seçimleri: Onlar Erdi Muradına…
Savaş Nasıl İzlenir? Kadınlarla Kobanê sınırına gitmek üzerine… – 1
Deli Dumrul Köprüsü, Işıkları, Tekne Turu

Pin It on Pinterest