Bu videoda gördüğümüz karganın yemişi almaya giderkenki vakarını, özgüvenini, küçük dağları ben yarattım tavrını nasıl tarif etsem bilemiyorum. Hayvanda kamera ışığı var resmen.

ECİNNİLİK

Tanıştırayım: Karga. Arkadaşları ona Einstein diyor (Hakaret babında)

Bugün derste izlediğim bir videoyu sizinle paylaşmadan edemedim sevgili 5harfliler. Evrim teorisi tarihinin öğretildiği bu derste hocamız önce “İnsanız, akıllıyız diye kendinizi hayvanlardan üstün mü sanıyorsunuz” diye bizi kalayladıktan sonra şu videoyu izletti bize.

 

 

 

Video, gördüğünüz üzere kargaların şehir hayatına nasıl uyum sağladığıyla ilgili. Kabuğunu kıramadıkları ceviz türü yemişleri yüksek bir yerden aşağı bırakmayı bin yıl önce akıl etmiş olan kargalar şehirlerin her yeri ele geçirmesiyle tekniklerini geliştirme fırsatı bulmuşlar. Artık kargalar, benim yarın kargaya dönüşsem milenyumda ulaşamayağım bir cinlikle yemişlerini trafiğin içine atıp geçen arabalara kırdırıyorlar. Ama hayvanların marifeti bununla sınırlı değil.  Sonuçta attığın cevizi hemen kırdırabilceğin yoğunlukta trafik olan yerlerde, kabuk kırıldıktan sonra cevize arabalar tarafından ezilmeden ulaşmak da bir dert.

 

Peki kargalar bu sorunla nasıl başa çıkıyor? Hergeleler trafik ışıklarını ve yaya geçitlerini kullanıyor! Bu videodaki karganın geçitte kırdırdığı yemişi yayalara yeşil yandığında almaya giderkenki vakarını, özgüvenini, küçük dağları ben yarattım tavrını nasıl tarif etsem bilemiyorum. Hayvanda kamera ışığı var resmen (Bu sezon bizim dizide oynar mı ki?)

 

Haliyle senden benden akıllı olduğu şu noktada su götürmez olan kargalara karşı tedbirli olmakta fayda var. Bu gidişle on seneye kalmaz, bunlar bir yolunu bulur, artık cevizi kırmakla filan da uğraşmazlar. Telefon ederler biz pizzalarını ayaklarına götürürüz. Benden söylemesi.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

SANAT

YDavid Foster Wallace (ve başka şeyler) – I
David Foster Wallace (ve başka şeyler) – I

David Foster Wallace takıntısı ve The Decemberists klibi

SANAT

YKitap Kulübü “Cool in California” Edisyonu
Kitap Kulübü “Cool in California” Edisyonu

Kulübümüz bu hafta Kaliforniya'da cool'luk peşinde

ECİNNİLİK

YÇantamı Taktım Koluma
Çantamı Taktım Koluma

Feride'nin Büyük Çanta Komplosu Teorisi!

KÜLTÜR

Y15 Yaşına Bastığım Sene
15 Yaşına Bastığım Sene

Lionel Shriver The Telegraph gazetesine dişlek ve çirkin bir ergen olmanın kendisi için ne anlama geldiğini yazmış.

  • Çağla Özbek

    Kapıda “34 dakika oldu yalnız, ve bu soğuk” diye tek bacağındaki kol saatini gösterip azar da kayacaklar di mi? Bırrrr.

  • sebze

    Hiiiii bi de böyle küçücük daracık bataryalara hapsedilip felç olurmuşuz,az iş çok et diye güneşten uzak karanlığa hapsolmuş,korkudan travmadan kendi kendimizi yemeye başlarmışız.veya yeni doğmuşlarımızın eti de pek bı lezzetli oluyo diye bebekken kesilirmiş gurmelere servis edilirmişiz,damızlık diye kullanılır habire doğurmaktan felç olurmuşuz ve kafamıza vurula vurula derimiz soyularak kargaların cenifir Lopezine soğuk Hollywood gecelerinde bir nebze olsun ısı yalıtım malzemesi olurmuşuz.ayy mazallah şeytan kulağına kurşun.çok şükür onlar sadece hayvan. Bizse dünyanın en akıllı yaratıklarıyız.

Bir de bunlar var

Surdibi’nde Kedilere Özel Salon et Salle à Manger
Kızlar Komik Olmaz Ki
Haftalık Pinterest Panonuz: Kırık Yumurta

Send this to friend