Facebook Twitter Gmail Shares   Babanın biri, Facebook’ta kızının regl olduğunu gururla duyuruyor.   Yukardaki görüntünün paylaşıldığı Ekşisözlük’te sözkonusu babanın nasıl bir insan olduğuna dair çeşitli yansımalar ise şöyle: (Evet, aralarında bir tane “laik” var) (Her şeyin en kötüsü laik olduğu için… Tabii ki.)       Değerlendirmeler gördüğünüz gibi genel olarak “Her şeye rağmen […]

MEYDAN

KÜLTÜR

“Selam Facebook, Kızım Adet Gördü!”

Screen shot 2013-10-07 at 10.53.01 PM

 

Babanın biri, Facebook’ta kızının regl olduğunu gururla duyuruyor.

 

Yukardaki görüntünün paylaşıldığı Ekşisözlük’te sözkonusu babanın nasıl bir insan olduğuna dair çeşitli yansımalar ise şöyle: (Evet, aralarında bir tane “laik” var) (Her şeyin en kötüsü laik olduğu için… Tabii ki.)

 

Screen shot 2013-10-07 at 10.48.05 PM Screen shot 2013-10-07 at 10.47.45 PM Screen shot 2013-10-07 at 10.46.42 PM Screen shot 2013-10-07 at 10.42.18 PM Screen shot 2013-10-07 at 10.39.51 PM

 

 

Değerlendirmeler gördüğünüz gibi genel olarak “Her şeye rağmen / Bizim topraklarımız” türküsü eşliğinde helezon olarak kol kola uzaklaşıyorlar. Fakat en sevdiğim yorum şu oldu:

Screen shot 2013-10-07 at 11.01.03 PM

 

“Bu babanın testosteron seviyesi düşüktür, yani bu baba aslında kadındır, kadın olduğu için de cezai ehliyeti yoktur, bırakın naparsa yapsın” diyor. Bilimsel açıdan diyor! Bu mantık treni yoldan çıkmıştı bir kere… VE İLK MOLAYI SAÇMALIK KÖYÜ’NDE VERECEKTİ!

 

Bir de yorumlar arasında kaçınılmaz bir sünnet gururu karşılaştırması var – Sünnetle regl benzer şeyler midir? Sözkonusu babanın bu paylaşımda bulunmadan önce kızına sorup sormadığı, sorsa bile yaptığının ne kadar hakkaniyetli olduğunu biraz düşünmek lazım herhalde. Regl olmanın üzerine binen baskı ve utanç duygularının yanında basit bir vücut fonksiyonu olarak reglin normalliğini vurgulamanın yolu, hayatının en fırtınalı senelerini yaşayan bir mini bireyin mahremiyetini tehlikeye atmak da olmamalı diye düşünüyor insan.

 

Ne diyorsunuz?

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YRöportaj: Deodorantımız Bizi Öldürmeye Mi Çalışıyor?
Röportaj: Deodorantımız Bizi Öldürmeye Mi Çalışıyor?

Son zamanlarda davranışları öyle tuhaf ki... Sanki bir şeyler planlıyor gibi. Deodorantların bilinen ve bilinmeyen niyetlerini Aysu Uygur'a sordum.

ECİNNİLİK

YKız Patron Mitingi’ne Davetlisiniz
Kız Patron Mitingi’ne Davetlisiniz

Kız Patron Mitingi'nde olmayı ve almayı istediğiniz her şey var ancak orada ne bok yediğinize dair tek bir ipucu yok

Bir de bunlar var

Boşandık Canım, Ölmedik
Karşı Forum: UNESCO neyi koruyor?
İnsanlık Ayıbı

Pin It on Pinterest