Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Uygulama Merkezi oluşturmakta oldukları kütüphaneleri için bizden destek bekliyor.

KÜLTÜR

Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları Kütüphanesi Desteğinizi Bekliyor

Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları Merkezi öğrenci gurubu olarak üniversitemizde kadın çalışmaları temelinde bir kütüphane oluşturuyoruz. Kadın çalışmalarında akademik bilgi üretmek isteyen bir çok öğrencinin bu kütüphaneden faydalanmasını ve alana katkı yapmasını hedefliyoruz.
Şimdiye dek, alana hakim hocalarımızla çevrimiçi olarak Toplumsal Cinsiyet Seminerleri düzenledik; toplumsal cinsiyet eşitliğinin küçük yaşta başlaması adına üniversitemizde bulunan öğrenci arkadaşlarımızla eşitlik temelli masallar okuduk ve 100’ü aşkın çocuğa ulaştık; ayda iki defa buluşan öğrenci atölyelerinde toplumsal cinsiyet ve feminizm üzerine konuşmalar, tartışmalar yapmaya devam ediyoruz. Hocalarımızın hazırladığı Klasik Okumalar adlı projemizde tarihi metinlerle haşır neşir oluyor, kadınların akademik metinlerde ele alınış biçimini değerlendiriyoruz. Geçtiğimiz yıl Kadın Çalışmalarına Giriş adlı bir sertifika programı düzenleyerek bu alanda çalışmak isteyen lisans ve yüksek lisans öğrencileriyle çevrimiçi dersler yaptık.
60 kişilik öğrenci gurubumuzla daha pek çok başka etkinlikte düzenli buluşuyoruz. Sevgili 5Harfliler’den ricamız, Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Uygulama Merkezi olarak üniversitemizde kurmak istediğimiz Kadın Çalışmaları Kütüphanesi’ne kitap katkısında bulunmanız.
Çalışmalarımızın duyurularını yaptığımız instagram hesabımızdan bize ulaşabilirsiniz. Kitap göndermek isteyenler içinse adresimiz şöyle:
Erciyes Üniversitesi Kadın Çalışmaları ve Uygulama Merkezi
Fen Fakültesi, Araştırma Merkezleri
Dekanlık Bloku, Zemin Kat
38030 – MELİKGAZİ / KAYSERİ
Telefon : +90 352 207 66 66
Dayanışmayla!
Ana görsel: Qunxiang Lin, Our Place‘den bir kare. Filme şu linkten ulaşabilirsiniz.
YAZARIN DİĞER YAZILARI

Bir de bunlar var

Cinsiyetçiliğe karşı her gün 1 doz erktolia
Bakışlarda Gölge Mevsimi: Eyeliner
Bayandan Temiz Tavşan Mizacı

Pin It on Pinterest