Aranızdan biri Türk televizyon kanalları fazla uslu ve itaatkar mı dedi?

SANAT

YAZI

CNNTürk’e Yaklaşmayın, Üzülürsünüz *Cam Kırılma Sesi*

 

 

Aranızdan biri Türk televizyon kanalları fazla uslu ve itaatkar mı dedi?

 

Hakettiğiniz cevabı CNNTürk ekibinin promo çekiminden alın o zaman, ahbaplar.

 

Öncelikle… MEHMET TURGUT SAKIN ATLAMA! Uğruna yaşanacak daha pek çok Fotoşop fırçası ve boktan stayliş dergi var. Bu gece, karanlık bir gece… CNNTürk’ün seksi kanaat kurmayları en yumuşak derilerini giyip sanatçı dostları Mehmet Turgut’un mesleki intiharına engel olmak (gene geç kaldınız) ve haber peşinde koşmak üzere serin bir gecede yavaş yavaş toplanıyorlar.

 

Ama ben meteorolojici adamın bu çetecilik varyetesini bozup kaportaya üç yaşında bir bebek gibi oturmasını çok sevdim. Peki yanındaki eşantiyon boy Freddy Kruger kim, tanıyo musunuz? (Lokal bahçesinde minik boy pençeli eldiven bulunmuştur sahipleri danışmaya). Harbilik yarışında Şirin Payzın’a düşen neden deri döpiyes oluyor? Hiç deri döpiyesli bir çete reisi tarafından hırpalandınız mı? (“Çok karanlıktı. Bizi sıkıştırıp karnemize sıfır verdiler.”) Peki Cüneyt Özdemir’in ‘ÖSS’den sonraki yaz’ temalı duruşuna ne diyorsunuz?

 

Bu harika reklam çekimindeki cehennemi kırmızılara, bu yayın kuşağı sana BEŞ BEDEN BOL GELİR (…ve ardından konu hakkındaki görüşleri için Hımhımoğulları sponsorluğunda bir adet yumuşak huylu profesör) tonlarına bakarken birden yanlışlıkla büyük resmi görür gibi oldum. Yav neden böyle şeyler yapıyorlar? CNNTürk’ün gazetecilerini bu sarı ampüllü alacakaranlık içinde çok kakam var pozlarına mecbur bırakan nedir? Birilerinin işlerini iyi yaptıklarından şüphe ettiğini düşünmeleri mi?

 

Allah allah.

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YGirls Altıncı Sezon, Üçüncü Bölüm: Aziz Woody Allen ve Philip Roth, Amerikan Sürtüğüne Karşı
Girls Altıncı Sezon, Üçüncü Bölüm: Aziz Woody Allen ve Philip Roth, Amerikan Sürtüğüne Karşı

Kadınlara çok kötü şeyler yaptığını duyup durduğumuz bir sanatçıyı duvara asmak, onurlandırmak. Mümkün mü? Caiz mi? Affedilebilir mi?

MEYDAN

YMiyadını Dolduran Bir Ses Bombası: Milo’nun Sonu
Miyadını Dolduran Bir Ses Bombası: Milo’nun Sonu

Nefret söylemini ve iktidarla tehlikeli özdeşleşmeleri, muhalefetin yetersizliğine dair bir kızgınlıkla açıklayabilir miyiz?

KÜLTÜR

YPenguen’de Tecavüz :PPP
Penguen’de Tecavüz :PPP

Sadece boktan değil, boktan ve yanlış şeyler çizmek ilginç bir his olmalı.

Bir de bunlar var

Dünyanın En İyi Filmi
Duygu Asena’nın Hatırı
Kendine Ait bir “Ev” 1972

Pin It on Pinterest