Ne olduğu belli olmayan bir günahın keçisi.

MEYDAN

Hoş Geldin Deniz Seki

Deniz Seki nihayet bugün tahliye oluyor. Seki, ne olduğu bile belli olmayan bir günahın keçisi yapılırken aslında bu toplumun çifte standartlarını iplemeyen bütün “kötü kadınlara” da gözdağı vermek isteniyordu. Seki’nin sekiz senesini mahvetmiş olabilirler ama o gözdağı alınmadı. Bu da onlara dert olsun.

 

Seki’nin mahpusluğu (ki bazen hepimiz için yatmış gibi hissediyorum), hakikaten de kocası başka kadını seviyor diye devlet büyüklerini araya sokmak gibi bir onursuzluğun ödülü müydü bilmiyorum ama bu sekiz senenin mimarı savcı ve hakimlerin şu an Fetö’den içeride veya aranıyor olduğu herkesin malumu.

 

Aşk öyle bir büyü ki anlayamazsın dediğinde anlayabilenler için ve Deniz Seki’nin -her anlamda- özgürlüğü şerefine bir şarkı listesi:

 

 • Sonik

  deniz’i yücelteyim derken derinden yaralı nazire’ye çakmak!
  üstelik sadece bir varsayım üzerinden! ne acayip!

 • http://kulampara.tumblr.com Bawer

  keşke bu girdi manasızca “kadın kadının kurdudur”a düşmeseydi. hikayedeki tek kurt olsa olsa hüsnü şenlendirici olabilirdi, eşi değil. hikayede birinin boyu devrilecekse o da iki kadına da kötülük eden o adam olmalı. zira, bütün olan bitendeki kötü karakter o. ne deniz ne de nazire şenlendirici.

  liste güzel tabii. deniz seki de hoş geldi.

 • Semra Emir

  O gözdağı verilmedi derken bu işten sadece kadınların yaralandığı ortada değil mi?İster alınsın ister alınmasın o gözdağı…evli ve çocukları olan bir adamın eşi ile arası ne kadar uçurum olursa olsun kıçını kaldırmamak gerektiği kanısındayım..bu da benim fikrim.

 • Ляль Волкова

  Aldatıldı diye kocasını değil üçüncü şahsı suçlu bulan, tehdit eden, kocasına boşanma davası açmayı aklından bile geçirmeden KADINA dava açmayı planlayan ama kocasını iki özürle affetmeye hazır, diğer kadını da “orospu, evli adamı ayartan” diye yaftalayan onursuz kadınlardan biriyken Nazire, kimse derinden yaralı olmasını haklı çıkartamaz. Çok meraklıysanız kadını bu “kadın düşmanı” düşüncesinden sıyırın, bizi onları hoş görmeye zorlamayın.

 • http://kulampara.tumblr.com Bawer

Bir de bunlar var

Berkin Elvan İçin Dua
Domatesin Kilosu, Tuzla’da Hortum ve Küresel Eylem
Şevki Yılmaz’ın Star Işığı

Send this to friend