Tereddüte mahal yok.

MEYDAN

Tam da O An Bir Kafa Karışıklığı!

“Bir oy kullanma sevincini de daha geride bıraktık, darısı başınıza” yazısının başına oturdum yine. Sene de birkaç seçim hızıyla gittiğimiz için artık bunların bir haber değeri kalmadı gibi geliyor açıkçası, ama bir mesele var, konuşmamız lazım sevgili 5Harfiler.

 

ABD’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’nda oy kullananlar arasında yapılan konuşmalarda bir değil, iki değil, defalarca duyduğum bir sorun var. Oy ve Ötesi’nin paylaştığı görsele dikkatle bakın lütfen, geçerli oy, geçersiz oy pusulası arasındaki farkları anladığınıza emin olun. Bana bu yazıyı yazdıransa, pusulanın beyaza boyalı evet kısmı ile kahverengiye boyalı hayır kısmı arasında çok insanın yaşadığı kafa karışıklığı.

 

Pusulayla karşı karşıya gelindiğinde insanı bir heyecan basıyor anlaşılan ve “ay ne diyecektim” tereddütü yaşanıyor. Bunu yaşarsanız hiç telaş etmeyin, sizin gibi çok insan var galiba. “Neye evet, neye hayır diyorduk” anı bu. Hayır diyeceklere mesajım kısacık ve net: R’nin hatrını getirin aklınıza, şu fotoğrafı hatırlayın. Günlerdir sağdan, soldan, gökten yağan insan bedenleriyle yazılmış HAYIR görüntüleri içinden bir bu kalmış benim aklımda. Hatta R’nin kendisi de değil, o havaya kalkmış sol bacağı geldi gözümün önüne de, gülümsedim.

 

Size hangisi hitap ediyorduysa o da olur. H’nin, A’nın birleşen elleri, Y’nin coşkusu, I’nın itidali de olur!

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

TARİH

YHasanoğlan’ın Bebeleri
Hasanoğlan’ın Bebeleri

Tam da öğretmenine bir şey derken...

ECİNNİLİK

YRöportaj: Suyun Kaybolduğu Yer Mağara
Röportaj: Suyun Kaybolduğu Yer Mağara

"Yani ne anlıyorsun mağaralara girip çıkmaktan, suyun soğuğun içinde?"

Bir de bunlar var

Büro Amirlikleri Puan Cetveli
Her Şey Mümkündü
“Selam Facebook, Kızım Adet Gördü!”

Send this to friend