İBB sporcu değil spor adamı yetiştiriyor.

KÜLTÜR

Spor Adam

Spor adam nedir? Kendini spora adamış, düzenli idman yapan ve bir spor dalında yükselen adam. Ama bir de spor adamın kralı olmak vardır ki o herkese nasip olmaz. Spor adamın kralı sadece bir spor alanında rol modellik etmez, hayatın her alanında adamın dibidir, turbo motorlusudur, içten yanmalısıdır, adam dö la kremdir! Bakınız Fatih Terim. Hiçbir anı yoktur ki adamın krallığını bıraksın. Yeri gelir hakeme tükürür, yeri gelir Alaçatı’da mekan basar. Hocanın yıprandığına, görevden alındığına bakmayın; krallar yıpranabilir ama gönüllerin imparatoru olmaya devam ederler.

 

Demek istediğim…bugün bir spor adamı yetiştirmek kolay değil. Hele bir spor adamı kralı 40 yılda 1 çıkar, hiç çıkmayabilir de… Ama biz ümidimizi kesmeyelim. Spor adamlarımızın hangi İBB tesisinden çıkacağı, o adamlardan hangisinin yeni imparator olacağını kim bilebilir…

 

Şunu da unutmayın, kral olmaz ammaa bazen bir kız çocuğu da büyüyüp yılın kadın voleybolcusu spor adamı olabilir. Burası Türkiye, fırsatlar ülkesi.

 

Siz hiç vakit kaybetmeden kendinizi geliştirmeye başlayın:

 

 

Fotoğraf: Yaşar Adanalı.

Görselden haberdar eden Merve’ye teşekkürler.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YErkek Öfkesi Neden Bu Kadar Ürkütücü?
Erkek Öfkesi Neden Bu Kadar Ürkütücü?

“Her kadın güvendiği bir erkek tarafından zarar görmemiştir belki, ama muhakkak her kadın, güvendiği bir adamın hışmına uğramış birini TANIR.”

  • sispus

    Özellikle yapıyorlar bence. Bilim adamı tamam da spor adamı öyle çok yaygın kullanılan falan bir şey değil. “geleceğin sporcuları” diye bir kalıp var zaten. Kız çocuklarını götürmesinler diye yaıyorlar.

Bir de bunlar var

Farklı Bir Stil Sitesi: StyleLikeU
Yüzyıllık Yalnızlık 50. Yıl Kutlamaları
Müjde Müslüman! Yeni bir adan oldu.

Send this to friend