Bütün izleyiciler en çirkef yarışmacı konusunda bir uzlaşmaya varırlarsa hafta içi 23.00-01.00 saatleri arası ihtiyaç duyduğumuz huzur en ilkel hislerinizi dışavurmanız sayesinde sağlanacak.

KÜLTÜR

YAZI

Sizınla Değilim

 

İlk çağlarda agorada iştahla baş parmaklarını aşağıya çevirerek bir insanın ölümünü emreden Atina halkı ile bugün her gece tv başında programın reytingleri yükselterek birkaç genç kızın kendilerini ve birbirlerini aşağılamasını besleyen Türkiye insanı arasındaki benzerlik, ilkelliğin cezbedici vazgeçilmezliğini ortaya koyuyor.

 

Programın adını yazmadığım halde ismi aklında belirenler BİZIMLASINIZ.

 

Twitter #btb/#butarzbenimyorumlari taglarına bakarsak çeşitli kesimlerden insanların programı bir eğlence aracı olarak gördüğünü fark etmek kolay. Btb, demokratik sürecin sağlayamadığı birlik ve beraberliği sağladı resmen. En büyük ayrışma yarışmacılardan hangisinin daha çirkef, hangisinin daha rezil olduğunun belirlendiği tartışmalarda geçiyor. Bütün izleyiciler en çirkef olan konusunda bir uzlaşmaya varırlarsa hafta içi 23.00-01.00 saatleri arası ihtiyaç duyduğumuz huzur en ilkel hislerinizi dışavurmanız sayesinde sağlanacak. En güzeli ise programı izlediğinizi söylemenizden hatta aşağılama furyasına katılmanızdan hiç çekinmenize gerek yok çünkü programı rezilce bulanlar çoktan burnu havada ve eğlenceden anlamayan ilan edildi bile. Yapabilecekleri en makbul şey siz tenkit, teşhir, aşağılama dolu bu programın tadını çıkarırken bunu hoş görüp susmak çünkü kendileri boş zamanlarında atomu parçalayan insanlar değil bir kere. O yüzden sizin bu pekala zararsız olduğunu düşündüğünüz, izlerken kahkahalara boğulduğunuz, tek sorunu geçmişte insan aşağılama pazarı reality showlarla büyük benzerlikler içermesi olan bu program sayesinde stres atmanız gayet insani.

 

Hani insan merak ediyor, belki de gerçekliğine çok hayret ettiğiniz için bu kadar seviyorsunuz bu programı. Herkes sevdiği için de bunu açığa vurmak müthiş keyifli. Belki Recep İvedik’i de izleseniz seversiniz hatta belki zaten izlediniz fakat çevreniz yeterince övmediği için beğendiğinizi söyleyemiyorsunuz.

 

Bu tarz hepinizin.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YAfet Zamanı Irkçılık Ve İstifçiliğe Karşı Müşterek Dayanışma Ağları
Afet Zamanı Irkçılık Ve İstifçiliğe Karşı Müşterek Dayanışma Ağları

Afet zamanlarında kurulan müşterek ağlar bize nasıl gelecek imkanları sunuyor?

MEYDAN

Yİnsani Su Hakkı mı, O Ne?
İnsani Su Hakkı mı, O Ne?

Su faturalarındaki yeni “İnsani Su Hakkı” ifadesi ne anlama geliyor?

MEYDAN

YAslı Erdoğan, Türksplaining ve Kifayetli Kelime Arayışları…
Aslı Erdoğan, Türksplaining ve Kifayetli Kelime Arayışları…

"Bir Kürtün çok açık maruz kaldığı ayrımcılığa sıra arkadaşı olan Türk neden şahit olamadı ya da olmadığını iddia ediyor?"

Bir de bunlar var

Halil İnalcık’ın Ardından: Bir Soru Peşinde Koşmak
Suistimalci Bir Partneri Terk Etmemenin Elli Yolu
American Horror Story Coven 7 ve 8. Bölümler: Zalimin Zulmü Varsa…

Send this to friend