Evet Süleyman da bu döviz bürosunu kullanıyordu, Yıldırım Beyazıt da, Fatih Sultan Mehmet de...

KÜLTÜR

Saltanatlı Döviz Bürosu

Evet Süleyman da bu döviz bürosunu kullanıyordu, Yıldırım Beyazıt da, Fatih Sultan Mehmet de… Çok uzaklara gitmeyin İstanbul’un ortasında Elmadağ’da. Karşısına çakma Taşkışla geldiğinde görüntüsü tamamlanacak.

 

Girdiğinizde gördüğünüz gibi biraz soluklanmak için sultan koltukları var, şerbet ve lokum servisi yapılıyor. Omuzlarınızda kurların ağırlığını hissedebilirsiniz, çok oturmayın derim. Bir de, bu fotoğraftaki genç kılıksız gelmiş, siz bu deneyimi sonuna kadar yaşamak istiyorsanız biraz kılık kıyafete çekidüzen verip öyle gelin; tepenizde sultanlar sizi izliyor!

 

 

 

Paranızı işleme koyanlar sıradan insanlar değiller, bizzat yeniçeriler o yüzden ayağınızı denk alın. Paranızı aldıktan sonra sol köşede aynadaki cepleri dolu, güvenli, saltanatlı aksinize şöyle güzelcene bir bakıp yeniden sokağa çıkabilirsiniz.

 

döviz 2

 

BEST PRICE kapısından herkes giremiyor baştan söyleyim, akçelerinizi biriktirin öyle gelin.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

MEYDAN

YAm
Am

"Bana insanlığımı geri veren hazzım, dünyanın yarasını sağaltan, beni neşeye geri ören..."

MEYDAN

YYarasından Doğan Bir Hareketin Koynunda
Yarasından Doğan Bir Hareketin Koynunda

Feminist hareketin gücünün kırıklarımızda, yarıklarımızda, damar damar bin yoldan akıyor oluşumuzda köklendiğini unutmayalım.

TARİH

Y18. Yüzyıldan Bir Resimde Ankaralı Kadınların Peşinde
18. Yüzyıldan Bir Resimde Ankaralı Kadınların Peşinde

Tarihsel anlatılar içinde sarayla harem dışında ve Oryantalist tipolojilerden bağımsız olarak hayal etmekte güçlük çektiğimiz kadınları, bu resim sayesinde, Ankara’da gündelik hayatın içinde, işinde gücünde, kanlı canlı resmedebiliyoruz.

KÜLTÜR

YAğzımızın Tadını Save Etmek Mümkün Mü?
Ağzımızın Tadını Save Etmek Mümkün Mü?

Gıdalarımıza eklenen aromalar nasıl yapılıyor? Bu alanda ne tür araştırmalar yapılıyor? Bir aroma firmasında çalışan Ezgi ile konuştuk.

Bir de bunlar var

Hayriye Melek
Sarımsaklar da Daha İyisini Hakediyor
Jay Z ve Solange Asansörde: Baldız Baldan Tekmedir

Send this to friend