Anti-hetero yaşam hikayelerinin ve hayallerinin kaydı.

MEYDAN

Lezbiyen Biseksüel Feministler Sözlü Tarih Projesine Çağırıyor

Lezbiyen Biseksüel Feministler sözlü tarih projesi başlatıyor. LezBiDüş ekibi farklı kesimlerden lezbiyen ve biseksüel kadınlarla görüşmeler yaparak dev gündemlerin yanıbaşında akıp giden hayat hikayelerini derleyecek. Ekip sözlü tarih projesinin amacını şöyle açıklıyor:

 

Kişilerin anti-hetero yaşam hikayelerini ve hayallerini, sınırlarını kendilerinin belirlediği bir şekilde kayıt altına almak istiyoruz. Amacımız hayatlarımızın görünmezliğe itildiği bir dünyada dertlerimizin, hayallerimizin, arzularımızın yok sayılmasına izin vermeden ütopyamızı konuşmak.

 

Siz de deneyimlerinizi LezBiFem’le paylaşmak isterseniz adınızla ya da mahlasınızla sözlü tarih projesine katılabilirsiniz. Görüşme sırasında alınacak ses kaydınız, metin haline getirildikten sonra size ulaştırılacak ve ancak onay vermeniz halinde projeye dahil edilecek.

 

Peki ama bu biriken tarih sonunda ne olacak diye soruyorsanız, işin orası henüz net değil. “Biriktirdiğimiz hikayeleri nasıl paylaşacağımızı (kitap, sergi vb.) süreç içerisinde belirlemeye karar verdik” diyen ekip kervan yolda düzülürcü yaklaşımıyla sizin de önerilerinize, acayip fikirlerinize açık. Hikayenizi paylaşıp geriye çekilmiyorsunuz yani, hikayenizin neyin parçası olmasını istediğinize de yön verebiliyorsunuz, dilerseniz tabi.

 

Sözlü tarih projesine katılmak ya da projeyle ilgili bilgi almak isteyenler için, ekibin blogu şurada, facebook sayfası da burada.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YSon Kadın Bükücü: Aka Kubi
Son Kadın Bükücü: Aka Kubi

Ataaaa! Erkill! Hızlı uçmayın, pelerininiz kırışacak çocuğum!

MEYDAN

YBaşlangıçta Cumhur Vardı
Başlangıçta Cumhur Vardı

Açıkçası benim de yeni dönemden umudum var.

KÜLTÜR

YBir Kertenkelenin Ömrü: Patrick Melrose
Bir Kertenkelenin Ömrü: Patrick Melrose

Dizi bir çocuğa tecavüz etmeyi ve bunu sürdürmeyi mümkün kılan bütün bir eril dünyayı küçük detaylarla gözler önüne seriyor.

Bir de bunlar var

#DirenÖrtmenim: Öğrencileri Melike Koçak’ı Anlatıyor
“Sömürülmek Başarıya Giden Yolda Bir Safha Olmamalı”
Sevdiklerinden Şiddet Gören Çocuklara Ne Demeliyiz?

Send this to friend