Dokuz aydır yok yere gün yüzü gösterilmeyen gazetecilerin "adalet mülkün temelidir" komedisinin karşısında nasıl durduklarını çizerler sayesinde görebiliyoruz dört gündür.

MEYDAN

Çizerlerin Cumhuriyet Gazetesi Davası

Son model kameralar, akıllı telefonlar, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, videolar, periscope’lar, facebook live’lar, instagramlar… Orada, an, ne oluyorsa burada, aynı anda haberdar olma teknolojilerinin gelişmişliğiyle ohal koşullarının ve ülkenin hepten içine düştüğü vasatlık çukurunun dibi ters orantılı olunca, çizgiler ve çizerler hayatımıza geri döndü birkaç gündür. Cumhuriyet gazetesi davasında ne olup bittiğini okumak ayrı, mahkeme salonunun içinden resimler görmek ayrı. Dokuz aydır yok yere gün yüzü gösterilmeyen gazetecilerin “adalet mülkün temelidir” komedisinin karşısında nasıl durduklarını, bir aradalıklarını, tek başınalıklarını, oturmalarını, kalkmalarını, hitaplarını, düşünür duruşlarını çizerler sayesinde görebiliyor, bu pespayeliği görsel olarak da zihnimize yerleştirebiliyoruz dört gündür. Tarık Tolunay, Murat Başol, Zeynep Özatalay, Berrin Simavlıoğlu iyi ki varlar.

 

1.GÜN

 


Tarık Tolunay

 

2.GÜN

 


Murat Başol

 

3.GÜN

 


Zeynep Özatalay

4. GÜN


Berrin Simavlıoğlu

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YSon Kadın Bükücü: Aka Kubi
Son Kadın Bükücü: Aka Kubi

Ataaaa! Erkill! Hızlı uçmayın, pelerininiz kırışacak çocuğum!

MEYDAN

YBaşlangıçta Cumhur Vardı
Başlangıçta Cumhur Vardı

Açıkçası benim de yeni dönemden umudum var.

KÜLTÜR

YBir Kertenkelenin Ömrü: Patrick Melrose
Bir Kertenkelenin Ömrü: Patrick Melrose

Dizi bir çocuğa tecavüz etmeyi ve bunu sürdürmeyi mümkün kılan bütün bir eril dünyayı küçük detaylarla gözler önüne seriyor.

Bir de bunlar var

Sarai Sierra Aranıyor
Afsaneh Najmabadi’yle Humeyni, Devrim Sonrası Eşcinsellik ve Trans Geçiş Süreci Üzerine
Saraybosnayı İyileştiren Kadınlar

Send this to friend