Nereye tiksiniyoruz?

MEYDAN

Buzlu At, Gözü Bantlı Eşek, Flu Köpek

Gün geçmiyor ki Türk medyası öğrenmeyeceğini, rezilliğinden bir gıdım ödün verip değişmeyeceğini başka bir skandal haberle gözümüze gözümüze sokmasın. Bu hafta Hürriyet’in buzlanmış atı sosyal medyada epey bir gürültü kopardı. Haber şu: Çorlu’da ata tecavüz ederken yakalanan bir adam (yüce yargımız hayvana tecavüz etmeyi suç değil kabahat saydığı için) para cezasına çarptırılmış. Görsel de yukarıda gördüğünüz beyin hücresi israfı.

 

Haberin görseli sosyal medyada tepki çekti çekmesine ama Hürriyet ne haberi ne de görselini değiştirmeye yeltendi. Bu pişkinlik nereden geliyor? Bu insanlar eleştirilerden nasıl çekinmiyor, laftan neden hiç anlamıyor diye düşünüp şöyle bir bakınca aşağıdaki rezalet arşive ulaştım iki dakikada.

 

İlk değil ki atı buzlamaları, eşeğin gözüne bant çekmeleri, köpeği karartmaları.

 

Bir geleneği sürdürüyorlar. Geçmiş haberlerde buzlamadan göz bantına doğru ilerledikçe , bu görsellerle bir tür mizah peşinde oldukları görünür oluyor haberi yapanların. Hayvan tecavüzünün gayet de geçer akçe fıkra olduğu memlekette, gazete çalışanları de tecavüz haberini yaparken seçtiği görsellerle fıkralara selam çakıyor işte.

 

Şu buzlamaların, göz bantlarının başka bir anlamı olabilir mi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

Galerisi böyle, görseli böyle, gazetesi, medyası böyle, ülkesi böyle.

 

Arkadaşlar, hayret gerçekten ya, nasıl yaşıyoruz biz?

 

Bir de bunlar var

Suriyeli Mülteciler İçin Bir Dolar
O Yolun Yolcusu
“Ruhunuzu Satabilir Misiniz?” Kazım Birdal Tüfekçi’yle Vicdani Reddi Üzerine

Send this to friend