Facebook Twitter Email Facebook Twitter Google+ Pinterest LinkedIn Digg Del StumbleUpon Tumblr VKontakte Print Email Flattr Reddit Buffer Love This Weibo Pocket Xing Odnoklassniki ManageWP.org WhatsApp Meneame Blogger Amazon Yahoo Mail Gmail AOL Newsvine HackerNews Evernote MySpace Mail.ru Viadeo Line Flipboard Comments Yummly SMS Viber Telegram Subscribe Skype Facebook Messenger Kakao LiveJournal xFail, “kötü” “aykırı” […]

KÜLTÜR

TARİH

Beatles’ı Yoko Ono Dağıtmamış (Kaynak: Paul)

Fail, “kötü” “aykırı” “Japon asıllı dünya çirkini” kadın Yoko Ono değilmiş.

 

Birkaç gün önce yayınlanan röportajında Paul McCartney şöyle diyor:

 

“Grubu kesinlikle o dağıtmadı, grup zaten dağılıyordu. Yoko, John için avangardın kapısını açtı. O olmasa John ‘Imagine’ gibi şarkıları asla yazamazdı. Dolayısıyla Yoko’yu hiçbir şey için suçlayabileceğinizi düşünmüyorum. Yoko ortaya çıktığında, cazibesinin bir kısmı avangard yanı, dünya görüşüydü. Yani John’a başka bir varoluş şekli gösterdi ki bu John’a çok çekici geldi. John için gitme vaktiydi, o ya da bu şekilde gidecekti zaten.”

 

Paul, Yoko’nun kayıtlar sırasında stüdyoda olmasının zamanında kendisi için zor olduğunu da ifade ediyor ama asıl kızgınlığı menajerleri Brian Epstein 1967’de öldükten sonra boşluğu doldurmaya çalışan işadamı Allen Klein’a karşı. McCartney, kendisini diğer grup üyeleri ile karşı karşıya getirenin Allen Klein olduğunu belirtiyor. “Hayat boyu dostum, ruh eşim olan üç adama karşı savaşmaya başlamıştım. Asıl savaşmak istediğim Klein idi”.

 

Röportajın tamamı:

 

http://www.youtube.com/watch?v=w_9L0zzeA-M

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

KÜLTÜR

YSalacak’ta İki Kız
Salacak’ta İki Kız

"Bilinmeyen" fotoğrafçı kimdi? Bu fotoğraf kaç senesinde çekildi?

KÜLTÜR

YBunca Zaman Arkadaş Olabilir Miydik Yani?
Bunca Zaman Arkadaş Olabilir Miydik Yani?

Ryan Murphy'nin yeni dizisi "Feud: Bette and Joan" üzerine

Bir de bunlar var

Evlenmeden Doğurabilirsin Nokta Net
Bu Yollar Kimlere Çıkar?
Dünyanın En Pahalı GIF’i eBay’de Satışta

Send this to friend